Kaip teisingai naudoti deguonies koncentratorių?
-
Iš patalpos, kurioje bus naudojamas deguonies koncentratorius, išneškite visus lengvai užsidegančius daiktus. Bet kokia degi medžiaga lengvai ir greitai užsidega esant didelei deguonies koncentracijai. Prietaiso naudojimo metu draudžiama rūkyti!
-
Prieš pradėdami naudotis deguonies aparatu namuose, perskaitykite naudojimosi instrukciją ir visą informaciją, kuri pateikta ant deguonies koncentratoriaus. Jei skaitydami naudojimosi instrukciją ko nors nesuprasite, konsultuokitės su specialistu (gydytoju).
-
Alyvą, tepalus bei kitas riebalinės kilmės medžiagas laikykite nuošaliau deguonies koncentratoriaus, jo sujungimo prietaisų ar kitų priedų. Esant aukštam slėgiui, riebalinės kilmės medžiagoms susijungus su deguonimi, gali greitai įsiliepsnoti ugnis.
-
Rekomenduojama, kad deguonies aparatas deguonies terapijai būtų įjungtas mažiausiai 30 minučių. Mažesnė, nei 30 minučių, eksploatavimo trukmė trumpina prietaiso tarnavimo laiką.
-
Jei pastebite, kad laidas ar kištukas pažeisti, tinkamai neveikia, jei jie įkrito į vandenį ir pan., skambinkite ir kreipkitės į savo nuomos padalinį, kuriame išnuomavote deguonies koncentratorių. Atsakingas darbuotojas patars, kaip elgtis ir, jei reikia, nukreips pas remonto specialistą, kad šis apžiūrėtų ir sutaisytų deguonies aparatą.
-
Deguonies koncentratoriaus laidą laikykite toliau nuo įkaitusių ar kaitinamų paviršių.
-
Į deguonies aparato angas nekiškite jokių su prietaisu nesusijusių daiktų.
-
Neuždenkite deguonies koncentratoriaus angų ir nestatykite prietaiso ant minkštų paviršių, pavyzdžiui, lovos ar sofos, kad nebūtų blokuojamas iš aparato išeinantis oras. Saugokite, kad į koncentratoriaus angas nepatektų pūkų, plaukų ir kitų nešvarumų. Nestatykite deguonies aparato arti sienos ar kitų baldų, turi būti paliekamas pakankamas atstumas, kad deguonies koncentratorius neperkaistų.
-
Deguonies koncentratoriaus drėkintuvą užpildykite distiliuotu vandeniu iki gamintojo nurodytos atžymos. Neperpildykite!
-
Deguonies kaniulės ar kaukės prailginimui rekomenduojama naudoti slėgiui atsparų vamzdelį, kurį tiekia gamintojas, ir kurio ilgis neviršytų 15,2 m.
-
Daugelį elektroninių prietaisų veikia radio bangų trikdžiai, todėl reikia nustatyti kitų nešiojamų komunikacijos prietaisų poveikį naudojamam deguonies koncentratoriui.
-
Kad išvengtumėte elektros srovės iškrovos, pasinaudoję deguonies koncentratoriumi, iš karto jį išjunkite iš elektros srovės maitinimo lizdo. Nenaudokite deguonies koncentratoriaus maudydamiesi. Laikykite deguonies aparatą taip, kad jis neįkristų į vandenį ar į kitą skystį. Nelieskite deguonies koncentratoriaus, jei jis įkrito į vandenį. Nedelsdami išjunkite jį iš elektros tinklo.
-
Nepalikite įjungto deguonies aparato be priežiūros.
-
Saugokite deguonies aparatą nuo vaikų.
-
Deguonies koncentratorių naudokite tik pagal paskirtį kaip parašyta naudojimosi instrukcijoje ir kaip rekomendavo gydytojas. Drėkintuvų ir kitų priedų, neatitinkančių prietaiso specifikacijos, naudojimas gali pakenkti prietaiso veikimui ar net jį sugadinti.
-
Deguonies koncentratoriui naudokite tik įgalioto atstovo tiekiamas dalis ir priedus. Prietaiso dalių ir priedų, neatitinkančių prietaiso specifikacijos, naudojimas gali pakenkti prietaiso veikimui ar net jį sugadinti.
-
Nedidinkite deguonies srauto aukščiau raudonos atžymos, nes esant didesniam nei 5 l/min deguonies srauto greičiui, deguonies koncentracija ima mažėti.
-
Kas savaitę išimkite ir po tekančia drungno vandens srove išplaukite deguonies koncentratoriaus filtrus. Juos išdžiovinkite ir vėl įdėkite į deguonies koncentratorių.